پیام محترم دیپلوم انجنیر کمال‌الدین نظامی والی پنجشیر به مناسبت فرا رسیدن سال نو خورشیدی

فرا رسیدن سال نو هجری خورشیدی را برای رهبری حکومت وحدت ملی جلالتمآبان محترم داکتر محمد اشرف غنی رییس جمهور و داکتر صاحب عبدالله عبدالله رییس اجرائیه، اعضای محترم کابینه، نماینده گان مردم در مجلس نماینده گان و به کافه ملت مسلمان و مجاهد افغانستان و به ویژه مردم دلیر و قهرمان پنجشیر تبریک و تهنیت عرض نموده و از خداوند متعال میخواهم سال جدید را سال خوشی، سال صلح، ثبات، فراوانی، سرسبزی و نشاط برای ملت بزرگ و مسلمان افغانستان بگرداند.
نیروهای دفاعی و امنیتی ما در راه دفاع از سرزمین ما برای استقرار صلح و ثبات متحمل قربانی های بسیار شدند و خانواده های شان در آغاز این سال همچنان عزا دار می‌باشند. برای شهدای راه آزادی و استقلال کشور جنت فردوس و برای بازماندگان شان از بارگاه ایزد منان صبر جمیل و اجر جزیل استدعا می‌نمایم.
مردم عزیز ما، در طول تاریخ پرافتخارشان از فراز و نشیب‌های بسیار گذشته اند. یقین کامل دارم که به لطف پروردگار بزرگ و با اراده استوار مردم دلیر ما، دوران این مصیبت‌ها نیز به پایان خواهد رسید. 
افغانستان تنها به بازوان پر توان جوانان عزیز و کسب علم و دانش می تواند به آرزوی دیرینه اش که همانا پیشتاز بودن در کاروان ترقی جهان است، برسد. برای جوانان ما نیز موفقیت های فراوان در عرصه آموزش و کسب تجارب مفید و ارزنده برای کشور ما از خداوند منان ج خواهانم.
به یاری خداوند بزرگ سال پیش روی را با برنامه های مفید و سنجیده شده معاصر در تطابق با نیاز مندی جامعه در عرصه بهبود کیفیت معارف، هماهنگی هرچه بیشتر میان شاگردان- اولیای شاگر و استادان مکاتب آغاز خواهیم نمود. 
ضمنن از همه هموطنان و باشندگان ولایت زیبای پنجشیر صمیمانه تقاضا می‌نمایم تا به کمپاین (همبستگی سبز برای حفظ محیط زیست) اداره ملی حفاظت محیط زیست پیوسته و در سرسبزی و غرص یک نهال در محیط و منطقه خود و نگهداری آن دست همیاری با طبیعت بدهند.
فردای این سرزمین پر از روشنی و نشاط خواهد بود و نوروز‌های آینده را انشاالله به زودی در افغانستانی پر از صلح و ثبات تجلیل خواهیم کرد.

خداوند این سرزمین را تا ابد جاویدانه، سربلند، متحد و سرافراز داشته باشد.
نوروز تان مبارک!